Zamach na targu w Kamankeszu. Wielu zabitych i rannych

CMRGc7YUAAQCcrt

Sześćdziesiąt osób zginęło, a ponad sto zostało rannych w sobotę na skutek zdetonowania trzech bomb przez terrorystów-samobójców w południowej dzielnicy Kamankeszu zwanej Ghayr il-Zahrat informują źródła policyjne i medyczne. 

Zamachowcy wykorzystali do ataku terrorystycznego ciężarówkę wypełnioną materiałami wybuchowymi. Wysadzili ją na punkcie kontrolnym prowadzącym do targu miejskiego niedługo po godzinie 12 czasu lokalnego. O tamtej porze w miejscu zamachu znajdowało się około kilkuset osób robiących zakupy, a także wiele samochodów, ponieważ na sobotni targ w Ghayr il-Zahrat zjeżdzają się również kupcy z okolicznych miejscowości. Pozostałe dwa ładunki wysadzili zamachowcy-samobójcy na zatłoczonych uliczkach targowych.

Policja potwierdza, że to największy zamach terrorystyczny, jakiego dokonano w Kukrii w ciągu ostatnich 15 lat. Zniszczeniu uległ punkt kontrolny, okoliczne budynki i stragany, a także wiele samochodów.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku. Według policji dzisiejsze tragiczne wydarzenia mogły mieć związek z kryzysem rządowym w Kaharonei. Władze autonomosu nie wydały jeszcze oświadczenia w sprawie zamachu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: