Miażdżące zwycięstwo Partii Wiary w wyborach do Zgromadzenia Ludowego

Narodowa Komisja Wyborcza podała dziś wieczorem oficjalne wyniki wyborów do Zgromadzenia Ludowego Republiki Kukrii. Pierwsza kadencja kukryjskiego parlamentu należeć będzie do kandydatów Partii Wiary, których partia zdobyła łącznie 72% mandatów. Pozostałe 28% mandatów zdobył kandydat Socjalistycznej Partii Kukrii. 

Kandydat PW Hadi Hoža zdobył największą ilość głosów - 42% mandatów.

Kandydat PW Hadi Hoža zdobył największą ilość głosów i otrzymał 42% mandatów.

W nowym Zgromadzeniu Ludowym, które zastąpi tymczasowo funkcjonującą Kukryjską Radę Narodową, pełną i samodzielną władzę obejmą deputowaniu Partii Wiary. Oznacza to, że prezydentem Republiki Kukrii zostanie najprawdopodobniej lider Partii Wiary Nasrallah Singh. W trakcie kampanii wyborczej Partia Wiary postulowała m.in. obowiązkową służbę wojskową, stworzenie strony internetowej Kukrii, wzmocnienie polityki zagranicznej, reformę administracyjną oraz ustanowienie Islamu religią narodową. Partia Wiary wystartowała do wyborów z hasłami „Silne i moralne państwo. Porządek i sprawiedliwość”, „Wybierz silną Kukrię!” oraz „Silna Kukria – wolna od nacisków”.

Wielkim przegranym w wyborach jest Socjalistyczna Partia Kukrii, która tuż przed wyborami musiała się zmierzyć z problemami kadrowymi. Z powodu braku aktywności dwoje członków partii utraciło członkostwo. Do Zgromadzenia Ludowego z ramienia PSC kandydował tylko lider partii Mehmet Saraj, który zdobył wyłącznie 2 głosy, które przełożyły się na 28% mandatów w parlamencie. PSC startowało z hasłem „Razem zbudujemy nowoczesne państwo” i postulowało utworzenie systemu szkolnictwa, uniwersytetu, spółki kolejowej, a także proponowało rozmaite projekty infrastrukturalne, m.in. budowę portu lotniczego.

Lider SPC Mehmet Saraj

Lider PSC Mehmet Saraj

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: