Kamankesz: Zatrzymano podejrzanych o planowanie zamachu

W stolicy Kukrii zatrzymano grupę osób podejrzanych o przygotowywanie ataku terrorystycznego – poinformowała Milicja Ludowa w Kamankeszu. Do zatrzymania doszło w bloku mieszkalnym w dzielnicy Kodër na wschodzie miasta. Z budynku ewakuowano ponad 50 osób. W mieszkaniu, w którym zatrzymano podejrzanych, znaleziono duże ilości azotanu amonowego: nawozu, który po wymieszaniu z innymi substancjami tworzy silny materiał wybuchowy.

Kamankesz

Kamankesz

Do zatrzymania doszło w efekcie śledztwa prowadzonego przez kukryjskie służby bezpieczeństwa. Milicja nie ujawniła, czy zatrzymani należą do konkretnej organizacji. Wiadomo, że legitymowali się kukryjskimi paszportami i przechowywali w mieszkaniu materiały do produkcji bomby oraz mapy Kamankeszu. Trwa również sprawdzanie pozostałych mieszkańców bloku. Milicja nie ujawnia żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących śledztwa, podając jedynie, że nie wyklucza żadnych możliwości.

Zdaniem ekspertów obawy przed wzrostem aktywności grup terrorystycznych w Kukrii nasiliły się w związku z ewakuacją ludności trizondalskiej z Guguril oraz zbliżającymi się pierwszymi wyborami do Zgromadzenia Ludowego Republiki Kukrii.

Reklamy

One thought on “Kamankesz: Zatrzymano podejrzanych o planowanie zamachu

  1. Martin Amanullah pisze:

    Ciekawe kto za to odpowiada

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: